Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację laserową. Zabieg ten daje możliwość trwałego usunięcia niechcianego owłosienia, co oznacza dużą wygodę i oszczędność czasu. Niektórzy mają jednak wątpliwości co do bezpieczeństwa depilacji laserowej. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu tematowi i wyjaśnić, czy kobieta korzystająca z tej metody usuwania owłosienia jest narażona na jakiekolwiek niebezpieczeństwa.
Depilację laserową uznaje się za bezpieczną, ponieważ światło lasera nie przenika na tyle głęboko, by mogło dojść do jakichkolwiek uszkodzeń skóry czy narządów wewnętrznych. Stosowanie lasera jest bezpieczne nawet na wrażliwych partiach ciała, takich jak okolice górnej wargi czy strefa bikini. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje podrażnień i uszkodzeń skóry. Jest także bezbolesny. Należy jednak pamiętać o tym, że w pewnych sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana. Dotyczy to przede wszystkim osób o ciemnej karnacji, chorych na łuszczycę lub bielactwo, kobiet ciężarnych oraz ludzi ze skłonnością do przebarwień skórnych. Depilacji nie wykonuje się także na skórze opalonej oraz u osób, u których pojawiła się opryszczka. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak objawy te ustępują po kilkunastu godzinach. Przebarwienia pojawiają się wyłącznie u 2% osób poddających się depilacji.

Nie można jednak zapominać o tym, że bezpieczeństwo zabiegu uzależnione jest między innymi od stanu lasera oraz od kompetencji osoby, która wykonuje depilację. Przestarzały sprzęt i brak umiejętności obsługiwania go to główne przyczyny podrażnień skóry u osób poddających się temu zabiegowi. Z tego względu tak bardzo ważne jest to, aby korzystać z depilacji laserowej wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Na szczęście nie brakuje teraz takich miejsc. Dobre salony kosmetyczne znajdują się przede wszystkim w większych miastach, na przykład w Szczecinie. Depilacja laserowa Szczecin to zabieg, z którego korzystają zarówno mieszkańcy tego miasta, jak i ludzie z okolicznych miejscowości oraz turyści, przybywający tutaj na wakacje. W dobrym salonie kosmetycznych można uzyskać wskazówki dotyczące właściwego przygotowania się do zabiegu, a także informacje o tym, jak należy postępować po jego wykonaniu.

One thought on “Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

  1. Jestem dermatologiem i jeśli tylko ktoś nie ma żadnych dolegliwości skórnych to nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>