Kwas hialuronowy – młodość w zasięgu ręki

Kwas hialuronowy cieszący się w świecie kosmetyki wielką popularnością to polisacharyd znajdujący się naturalnie w ludzkim ciele. Występuje on w głębszych warstwach skóry, gdzie jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia oraz jędrności skóry. Dodatkowo jest on także odpowiedzialny za wzrost i istnienie włókien kolagenowych, bez których nasza skóra utraciłaby swą elastyczność. Ten niezwykle pożyteczny związek naszego ciała, niestety z czasem zanika. Początki tego procesu zaczynają się już w wieku 18-20 lat. Przebiega on stopniowo, jednak po 50-tce możemy już mówić o utracie kwasu hialuronowego w około 50%. To, dlatego z biegiem lat obserwujemy pojawianie się najpierw niewielkich zmarszczek mimicznych, potem kresek, szram i fałd.

Na szczęście i w tym przypadku można liczyć na osiągnięcia nowoczesnej kosmetologii, które pozwoliły na to, że nie jeden salon kosmetyczny posiada w swej ofercie zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Nie jest to oczywiście ten sam kwas, który występuje naturalnie w naszym ciele, lecz jego żelowy zmodyfikowany odpowiednik. Sprawdza się on idealnie, jako wypełniacz stosowany przy redukcji linii uśmiechu, głębokich blizn, wypełnianiu bruzdy nosowo-wargowej, minimalizacji zmarszczek wokół oczu, a nawet dla celów powiększenia ust czy poprawy ich konturu.

Zazwyczaj taka modyfikacja wiąże się z punktowym wprowadzeniem kwasu hialuronowego w wybraną partię ciała przy zastosowaniu igły. Zabieg ten jest z reguły bezbolesny, jednak dla osób o niskim progu bólu kosmetyczka Warszawa (oferty tu: swiaturody.com) z pewnością znajdzie stosowny środek znieczulający. Po zakończonym zabiegu możliwe jest pojawienie się lekkiego pieczenia, zaczerwienienia czy obrzęku, które ustąpią w przeciągu kilku dni. By zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się potencjalnych siniaków czy krwawienia w trakcie iniekcji, wskazane jest odstawienie kilka dni przed planowanym zabiegiem aspiryny oraz jej podobnych leków przeciwzapalnych. Niedogodności po zabiegowe mogą utrzymywać się przez kilka dni, za to uzyskany dzięki zabiegowi efekt odmłodzenia i wygładzenia rysów twarzy będzie utrzymywać się przez około 6-12 miesięcy. Ta rozpiętość czasowa jest tak duża, gdyż istnieje wiele zmiennych mających wpływ na trwałość uzyskanego efektu: wiek, partia ciała poddana iniekcji kwasu hialuronowego, kondycja skóry, praktykowany styl życia czy nawet ogólny stan zdrowia.

One thought on “Kwas hialuronowy – młodość w zasięgu ręki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>