Przegląd zabiegów na całe ciało

Przy wzrastającej popularności usług kosmetycznych, salony urody w walce o klienta coraz bardziej rozszerzają paletę świadczonych usług. Do tradycyjnej już oferty w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, dłoni czy stóp, dołączają zabiegi pielęgnacyjne całego ciała. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym z nich na przykładzie oferty jednego z salonów kosmetycznych w Mielcu.
Przeglądając tę ofertę moją uwagę w pierwszej kolejności zwróciły zabiegi antycellulitowe. Właściwie prawie każda kobieta boryka się z problemem tak zwanej skórki pomarańczowej. Domowe zabiegi są czasochłonne i mało skuteczne, dlatego też wizyta u kosmetyczki w Mielcu (https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html) może być silnym wsparciem w tej walce. W ofercie wspomnianego salonu znalazłam trzy propozycje redukcji cellulitu: mezoterapię mikroigłową, masaż bańką chińską oraz zabieg borowinowy redukujący cellulit i tkankę tłuszczową. Ostatni z wymienionych zabiegów jest najmniej inwazyjny i relaksujący. Największą skuteczność daje natomiast mezoterapia, która, niestety, jest najbardziej inwazyjna i najdroższa z wymienionych usług. Może być jednak stosowana nie tylko w walce z cellulitem, ale również w celu redukcji rozstępów. Przy tej metodzie bardzo ważne jest potwierdzenie kwalifikacji kosmetyczki, która powinna legitymować się zarówno dużym doświadczeniem, jak i odpowiednimi kwalifikacjami.
Odrębną kategorię usług kosmetycznych na ciało stanowi depilacja. W opisywanym salonie dostępne są dwie metody usuwania zbędnego owłosienia: depilacja woskiem i depilacja laserowa. Wybór metody tak naprawdę zależy od zasobności portfela. Przewagą metody laserowej nad woskiem jest jej bezbolesność i znacznie dłuższy okres, w którym można cieszyć się gładką skórą. Na korzyć wosku ciągle przemawia konkurencyjna cena tego zabiegu.
Kolejną grupę zabiegów na całe ciało stanowią różne rodzaje masaży, jak chociażby masaż klasyczny, peelingujący czy relaksacyjny. Moją uwagę zwrócił szczególnie ten ostatni rodzaj, przeznaczony dla zabieganych i żyjących w ciągłym stresie kobiet, dla których wyjście do kosmetyczki jest jedną z niewielu okazji do odprężenia się.
Lista propozycji jest znacznie dłuższa i ciągle się rozszerza. Najważniejsze to wybrać taki zabieg, który odpowiada naszym potrzebom i możliwościom. Pamiętajmy, ze wizyta w salonie kosmetycznym powinna być przyjemnością, a nie powodem do kolejnych zmartwień.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>