Różne rodzaje depilacji – oferta salonów kosmetycznych

Piękne kobiece ciało nie może być tylko smukłe i wysportowane – powinno być także gładkie i bez zbędnych włosków. Wiedzą o tym salony kosmetyczne mające w swojej ofercie różnorodne zabiegi umożliwiające usuwanie niechcianego owłosienia. Tym co istotne jest fakt, że na rynku kosmetycznym nie brakuje zabiegów depilacyjnych także dla osób z problemami naczyniowymi czy skórą bardzo wrażliwą.

Rodzaje depilacji w salonach kosmetycznych

Najbardziej znanym zabiegiem jest depilacja woskiem, która polega na rozprowadzeniu bardzo cienkiej warstwy ciepłego wosku na ciele osoby depilowanej. Następnym krokiem jest przyklejenie paska flizelinowego, dzięki któremu kosmetyczka ma możliwość usunięcia wosku wraz z włoskami, robiąc to szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów i powtarzając czynność aż do uzyskania efektu gładkiego ciała.

Kolejną popularną formą depilacji jest ta przy użyciu pasty cukrowej. W tym przypadku włoski usuwane są zgodnie z kierunkiem wzrostu dzięki czemu udaje się uniknąć nieprzyjemnego wrastania. Taka forma depilacji jest bezbolesna, ponieważ pasta cukrowa nie przykleja się do ciała, a tylko do włosków – to także przyczyna, dla której zabieg mogą wykonywać właściwie wszyscy, nawet osoby mające problem z żylakami.

Ostatnim dostępnym sposobem depilacji jest ten z użyciem lasera. Podczas zabiegu usuwane są włoski, ale jednocześnie zniszczeniu ulega mieszek włosowy, dzięki czemu udaje się pozbyć owłosienia na stałe. Niestety depilacja laserowa nie okazuje się skuteczna u osób z jasnymi włosami, ponieważ zbyt mała ilość barwnika uniemożliwia osiągnięcie oczekiwanych efektów. Decydując się na zabieg należy wiedzieć, że będzie konieczne wykonanie go przynajmniej trzykrotnie, gdyż włosy są w różnej fazie wzrostu i nigdy nie udaje się ich usunąć za pierwszym razem.

Jakie partie ciała można depilować i ile to kosztuje

Każdy spośród wymienionych wcześniej zabiegów może być wykonany na każdej partii ciała, choć osoby wyjątkowo wrażliwe na ból nie powinny delikatnych partii ciała (pachy, bikini) depilować pastą cukrową. Cena zabiegów jest uzależniona od salonu i wielkości depilowanej partii ciała. Orientacyjne ceny depilacji całych nóg u kosmetyczki w Opolu ze Świat Urody to: depilacja woskiem – 80 złotych; pasta cukrowa – 120 złotych; depilacja laserowa – 250 złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>