Zalety i wady depilacji laserem

Depilacja laserowa jest zabiegiem polecanym dla osób, które chcą się skutecznie pozbyć nadmiernego owłosienia. Zabieg ma jednak i dobre, i złe strony.

Zalety depilacji laserowej

1. Przede wszystkim dzięki zabiegowi można skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała. Skuteczność depilacji jest największa przy jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Włosy grube i ciemne usuwane są najskuteczniej.

2. Zabieg jest bezpieczny i bezinwazyjny. Nie wywołuje skutków ubocznych poza przejściowym zaczerwienieniem i obrzękiem depilowanej partii skóry. Można ją stosować na wszystkie partie skóry. Nawet tak wrażliwe jak pachy czy bikini.

3. Jest trwała. Jednak co jakiś czas zabieg należy powtarzać, by utrwalić jego rezultaty, ponieważ włoski mogą narastać.

Wady zabiegu

1. Depilacja laserowa może być bolesna. Podczas zabiegu odczuwane jest lekkie pieczenie lub kłucie albo szczypanie.

2. Przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować skórę. Nie można się opalać na słońcu ani w solarium. Należy też unikać jakiegokolwiek podrażniania skóry na przykład kremami, depilacja mechaniczną. Nie można stosować kremów złuszczających, gruboziarnistego peelingu, przyjmować leków, które uczulają na światło. Przed zabiegiem należy zadbać o skórę, by nie miała uszkodzeń. Wszelkie zadrapania i skaleczenia dyskwalifikują do przeprowadzenia zabiegu.

3. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są następujące choroby: łuszczyca, bielactwo, opryszczka, nowotwory. Zabiegowi nie mogą zostać poddane kobiety w ciąży. Po zabiegu skórę należy pielęgnować w odpowiedni sposób. Należy używać łagodnych i niepodrażniających środków bezalkoholowych. Nie można się opalać.

4. Poza tym sam zabieg jest drogi. Koszt jednej depilacji laserem zależy od tego, jaka partia skóry będzie depilowana. Cena depilacji w Tarnowie waha się od 140 zł do nawet kilku tysięcy złotych.

2 thoughts on “Zalety i wady depilacji laserem

  1. Skóra po zabiegu jest w koszmarnym stanie i strasznie piecze. Zaczerwienienie zeszło mi dopiero po 3 dniach :(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>